Hakkımızda

Faaliyet Alanı

Mogaz Petrol Gazları A.Ş. 1963 yılında Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı ile kurulmuş Türkiye’nin ilk LPG dağıtım şirketlerinden biridir.

1993 yılına kadar Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı, Mobilgaz markası ve Mobil Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile faaliyet gösteren şirketimiz, aynı yıl sermaye yapısı itibarıyla tamamen Koç Topluluğu bünyesine katılmış ve ticari faaliyetlerini Mogaz Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile sürdürmeye devam etmiştir.

2003 yılı sonunda Lipet Likit Petrol Gazı ve Yakıt Ticaret A.Ş.’nin Mogaz Petrol Gazları A.Ş. bünyesine katılması ile Mogaz, pazardaki yerini daha da güçlendirmiştir.

Yurt genelinde Mogaz ve Lipetgaz markaları ile tüpgaz, otogaz ve dökmegaz satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, aynı zamanda Türkiye’de abonelere direkt olarak tüplü LPG dağıtımının yapıldığı doğrudan satış uygulamasını başlatan ve Standardize LPG üretip satan ilk şirket olmuştur.

2004 yılında verimliliğin artırılması hedefi doğrultusunda üretim faaliyetlerinin tek elden yürütülmesi ve Mogaz’a ait tesislerin işletmesinin Aygaz’a devri ile başlayan işbirliği, son yıllarda birimlerin ortak yönetime geçişi ile artarak genişlemiştir. Temin ve üretim süreçlerinde sağlanan verimliliğin, marka yönetimiyle satış ve lojistik alanlarına da taşınması hedeflenmiştir. Bu kapsamda, Aygaz Yönetim Kurulu tarafından 2012 yılında devralma yoluyla birleşme kararı alınmış ve 22 Ocak 2013 tarihinde tescil işlemleri tamamlanarak Mogaz ve Lipetgaz markalarıyla dağıtım yapan Mogaz Petrol Gazları A.Ş., Aygaz A.Ş. ile birleşmiştir. Bu tarihten itibaren tüpgaz ve otogaz bayileri Mogaz markası ile Aygaz çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.FAALİYET ALANI

Aygaz tescilli ticari markasıdır. Tüm hakları saklıdır. © 2013 Aygaz A.Ş.