Cihazlar

Dedantörler

Mogaz dedantörleri Avrupa Standartları’na tam uyumludur. Dedantörler, abonelerimiz için maksimum güvenlik anlamına gelen aleve dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden üretilmekte olup, güvenlik için çift kilit ve gaz filtre sistemine sahiptir.

Çift kilit sistemi, dedantörün hem geçme-kilitleme halkası hem de kilitleme mandalı sayesinde tüpe güvenli ve kolay bir şekilde takılmasını ve gazın emniyetli bir şekilde kullanımını sağlamaktadır. Gaz filtre sistemi ise cihazı korumaktadır.

Mogaz Dedantörlerin Kompakt ve Göstergeli olmak üzere iki modeli bulunmaktadır. Göstergeli model üzerinde bulunan gösterge tüp basıncına bağlı olarak çalışmaktadır. Tüpler kullanıldıkça içindeki basınç düştüğünden, tüp dolu iken yeşil olan gösterge, tüp içindeki gaz azaldıkça düşen basıncın etkisi ile kırmızıya dönüşmeye başlayacak ve bitmeye yakın tamamen kırmızı olacaktır. Göstergeli dedantör ile tüpünüzün içindeki gaz miktarını takip edebilirsiniz.

* Hortumun dedantöre ve yakıcı cihaza bağlantıları kelepçe ile yapılmalı, eskiyen, çatlayan, yumuşayan veya sertleşen hortumlar ile imalat tarihinden itibaren 3 yıl geçmiş olan hortumlar yenisi ile değiştirilmelidir. Dedantörlerde ise değişiklik süresinin imalat tarihinden itibaren 10 yıl olduğu unutulmamalıdır.

AYGAZ CİHAZLAR

Aygaz tescilli ticari markasıdır. Tüm hakları saklıdır. © 2013 Aygaz A.Ş.